Máme za sebou úspešný rok. V Casa del Caffé sme dokázali, že vášeň pre kávu a odhodlanie prinášať neustále nové produkty, môže posunúť aj malú rodinnú pražiareň vpred.

S rastúcou komunitou kávových znalcov, ktorí hľadajú kvalitu, originalitu a čerstvosť, sme mali viac než jasnú predstavu, kam chceme smerovať. A sme nadšení, že sme mohli naše plány premeniť na realitu.

Novinky, ktoré očarili

Leto prinieslo dve horúce novinky Olá edície Latinské legendy a Chuť Ameriky, ktoré vás ochladili a zároveň zahriali na srdci. Latinské legendy vám pripomenuli tajomstvá a bohatosť latinskoamerických plantáží s akcentmi ovocia a korenín, zatiaľ čo Chuť Ameriky priniesla robustnejšiu kávovú skúsenosť s nádychom pečených orechov a sladkého karamelu. Každá z týchto edícií bola príbehom ovládaným slnkom a krajinou, z ktorej pochádzali.

Zimné večery patrili novej hviezde El Salvador Andalucia Bio. Tento juhoamerický poklad, vypestovaný v udržateľnej oáze, kde sa tradícia stretáva s modernosťou, si okamžite získal srdcia našich zákazníkov. Nadmorská výška a bohatá sopečná pôda dodali tejto káve špecifické charakteristiky, ktoré z nej robia niečo viac než len obyčajnú kávu. Hlboké tóny fíg, osviežujúce náznaky limetky a zamatový dotyk čokolády – to je kombinácia, ktorá z El Salvadoru urobila stálicu v našej ponuke.

Úspechy, na ktoré sme hrdí

Rok, ktorý je za nami, sa niesol v znamení mnohých úspechov, ale jeden z nich vyniká. Spolupráca s Richardom Müllerom bola pre nás nielen cťou, ale aj dôkazom, že hudba a káva idú ruka v ruke, spojené v príbehu, ktorý rezonuje v každom z nás.

Vytvorenie vlastnej kávy pre túto hudobnú legendu nebol len obyčajný projekt. Bol to záväzok. Záväzok priniesť kávu, ktorá by odrážala Müllerov jedinečný štýl a kreativitu. Cieľ bol jasný: vytvoriť zmes, ktorá by zaujala nielen jeho, ale aj jeho fanúšikov. Preniesli sme jeho hudobnú esenciu do šálky kávy. 

Práve tento úspech posilnil našu identitu a upevnil pozíciu na trhu. Vedeli sme, že káva, ktorú sme vytvorili, je viac než len produkt – je to skúsenosť, spomienka, kúsok radosti, ktorý môžete zažiť každý deň. 

Novinky na eshope

Modernizácia našich kávovarových radov sa ukázala ako správny krok. ECM Mechanika Max – klenot, ktorý dokáže uspokojiť potreby najnáročnejších baristov aj amatérskych milovníkov kávy. S jeho pomocou môže každý dosiahnuť dokonalú extrakciu espressa. Moderný dizajn spolu s nadčasovou kvalitou výroby robia z ECM Mechanika Max nielen funkčný stroj, ale aj estetický doplnok do každej kuchyne či kancelárie.

Rocket Boxer 2 Grouping zas prichádza s dôrazom na efektivitu a spoľahlivosť, ktoré sú nevyhnutné v rýchlom a náročnom prostredí profesionálnych kaviarní. Tento robustný kávovar je vhodný pre tých, ktorí potrebujú zvládnuť veľký objem objednávok bez kompromisu na kvalite každého podaného espressa.

V roku, keď sa personalizácia a individuálny prístup stávajú kľúčovými, sme pridali aj niečo pre našich zákazníkov, ktorí chcú vyjadriť svoju lásku ku káve aj navonok. S hrdosťou sme predstavili rad nášho vlastného merchu – tričká a tašky, ktoré sú nielen štýlové, ale aj praktické. Vyrobené z kvalitných materiálov, s naším ikonickým logom a dizajnom.

Nové služby

V Casa del Caffé vieme, že skutočný zážitok z pitia kávy presahuje hranice našej pražiarne. Preto sme minulý rok venovali veľkú pozornosť rozvoju služieb, ktoré vám prinášajú kávu priamo tam, kde ju chcete a potrebujete.

Káva do kancelárie je úsilím zlepšiť pracovné dni našich klientov.Vytvorili sme servis, ktorý zavádza kultúru kvalitnej kávy priamo do pracovného prostredia. Umožňujeme firmám vybaviť svoje priestory prvotriednymi kávovarmi a zásobovať ich pravidelným dodávkami čerstvo praženej kávy. Takto sa každá prestávka a každé stretnutie stáva príležitosťou pre skutočný kávový zážitok.

Káva pre gastro je naša odpoveď na požiadavky reštaurácií a kaviarní, ktoré chcú svojim zákazníkom ponúknuť niečo viac než len dobrú kávu. S osobným prístupom a poradenstvom sme im pomohli vytvoriť kávové ponuky, ktoré odrážajú charakter ich podnikov a zvyšujú celkovú kvalitu ich služieb. Ponúkame výber z našich premium zmesí a originálnych jednoodrodových káv.

Personalizovaná káva zase dáva našim zákazníkom možnosť stať sa spolutvorcami svojho kávového príbehu. Či už ide o vytvorenie vlastnej zmesi alebo o unikátny dizajn obalu, personalizovaná káva je ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú jedinečný darček alebo si chcú vytvoriť vlastnú kávovú značku.

V Casa del Caffé sme si uvedomili, že káva nie je len o individuálnom pôžitku, ale môže byť aj mocným nástrojom na vyjadrenie identity a podporu dobrých vecí. Preto sme s hrdosťou prijali výzvu a posunuli personalizovanú kávu na úplne novú úroveň.

Pre barbiersky salón sme vytvorili kávu Barbados. Táto zmes bola navrhnutá tak, aby zákazníci mohli počas svojej návštevy barbiera vychutnať nielen kvalitné služby, ale aj šálku výnimočnej kávy.

Spolupráca s Ligou proti rakovine bola pre nás obzvlášť blízka k srdcu. Výsledkom je Narcisová káva, ktorej predaj podporuje boj proti rakovine. Každé zakúpené balenie tejto kávy prispieva na pomoc ľuďom postihnutým touto chorobou.

Pre spoločnosť Partners Group sme zase vytvorili personalizovanú kávu, ktorá je súčasťou ich firemnej identity a kultúry. Personalizovaná káva pre Partners Group bola koncipovaná tak, aby odrážala etiku spoločnosti – dynamiku, profesionalitu a orientáciu na kvalitu. Táto káva sa stala nielen symbolom ich značky, ale aj odmenou pre zamestnancov a reprezentatívnym darčekom pre obchodných partnerov.

Firemné darčeky od Casa del Caffé prinášajú pridanú hodnotu pre spoločnosti, ktoré chcú prejaviť svoje uznanie voči zamestnancom alebo obchodným partnerom originálnym a prémiovým spôsobom. 

Tieto služby neustále zdokonaľujeme na základe pripomienok a požiadaviek našich zákazníkov. Veríme, že spätná väzba je kľúčom k neustálemu zlepšovaniu. Sme hrdí, že môžeme poskytovať služby, ktoré prekračujú štandardné očakávania a prinášajú skutočne osobitý a prispôsobený kávový zážitok.

Rodinná pražiareň kávy

Rodinný podnik Casa del Caffé je príbehom, ktorý sa rodí z lásky ku káve a z oddanosti rodiny, ktorá ju praží. Práve rodinné zázemie a osobný prístup sú tým, čo nás odlišuje od veľkých korporátov a dáva nášmu podniku skutočnú dušu.

Naša pražiareň začala skromne – kávu sme pražili len dva dni v týždni. Dnes sa naše zrná pražia každý pracovný deň. Nebolo by možné dosiahnuť tento míľnik bez rodinnej tímovej práce. 

Pevnou súčasťou pražiarne som sa stala aj ja (Karin Šturcová, dcéra jedného z majiteľov). Ručím za to, že každý balíček kávy, ktorý opúšťa brány našej rodinnej pražiarne Casa del Caffé, je balený s láskou a starostlivosťou. A zároveň pomáham otcovi pri pražení kávy.

Casa del Caffé je teda nie len miestom, kde sa káva praží. Ale aj domovom, kde sa rodia kávové tradície a odovzdávajú sa z generácie na generáciu. Každé šálka našej kávy je výsledkom našej rodinnej vášne a remesla, a je to práve tento osobitý pocit domova, ktorý sa snažíme poslať do sveta s každým upraženým zrnom.

Podujatia, kde nás bolo vidieť

GastroLove, Kávičkari fest a ďalšie udalosti, kde sme sa zúčastnili, boli oslavou komunity a zdieľania našej lásky k káve. Bol to čas, keď sme si mohli vymeniť znalosti, skúsenosti a zdieľať naše nadšenie s vami, našimi vernými zákazníkmi.

Na podujatí GastroLove sme mali možnosť predstaviť naše prémiové zmesi a kávové novinky širokej verejnosti. Interakcia s návštevníkmi, ochutnávky a priame hodnotenia našich produktov nám poskytli vzácnu spätnú väzbu, ktorá je pre nás neoceniteľná. Tieto momenty nám umožnili počuť príbehy našich zákazníkov a zdieľať s nimi naše poznatky, čo vždy vedie k vzájomnému obohateniu a rastu.

Na Kávičkari fest sme zdôraznili našu odhodlanosť rozvíjať kávovú kultúru nielen prostredníctvom predaja produktov, ale aj vzdelávania.V panelovej diskusii sme vyšli s kožou na trh. 

Naša účasť na festivale Káva, Čaj, Čokoláda bola naozajstným sviatkom pre všetkých gurmánov a milovníkov týchto lahodných potešení. Festival bol tiež skvelou príležitosťou na to, aby sme predstavili naše novinky a špeciálne edície.

Zúčastňovanie sa na podujatiach je pre nás kľúčové z viacerých dôvodov. Nielenže podporujú našu značku a produkty, ale umožňujú rásť komunite milovníkov kávy. Tieto udalosti sú miestom, kde sa zrodia nové partnerstvá, priateľstvá a nápady. Sú to chvíle, kedy máme možnosť ísť nad rámec denno dennej rutiny a vytvoriť zážitky, ktoré ostanú v pamäti dlhšie než chuť šálky kávy.

E-shop, ktorý sa nenechal zahanbiť

Konkurencia je v online priestore neúprosná, ale vďaka vašej podpore sa náš e-shop nemusel báť. Naše úsilie o neustále zlepšovanie a poskytovanie vysokokvalitných služieb prináša ovocie a my sme vďační za každého zákazníka, ktorý si vyberie práve nás.

Náš e-shop neustále zlepšujeme. Stal sa digitálnym miestom, kde káva a kultúra praženia stretávajú inovácie a osobitý prístup k zákazníkom.Pri zabezpečovaní najvyššej kvality služieb kladieme dôraz aj na logistiku. Rýchle a spoľahlivé doručenie je kľúčové a vďaka spolupráci so spoľahlivými logistickými partnermi sme schopní doručiť čerstvú kávu priamo k vám domov s minimálnymi čakacími dobami.

A ak by toho nebolo dosť, náš zákaznícky servis bol vždy pripravený pomôcť s akoukoľvek otázkou alebo problémom. Veríme, že kvalitná komunikácia a podpora sú rovnako dôležité ako samotný produkt, ktorý predávame.

Ľudia, srdce našej značky

Na záver by sme chceli zdôrazniť, že naše úspechy nepramenia len z produktov a služieb, ale z ľudí – od našich zamestnancov až po vás, našich zákazníkov. Ste dôvodom, prečo každý deň vstávame a s láskou pražíme, balíme a dodávame najlepšiu kávu, akú sme schopní vytvoriť.

Casa del Caffé je viac než len značka Je to príbeh o komunite, ktorá zdieľa rovnakú vášeň, je to príbeh o rodine, ktorá rastie a rozvíja sa. A vy ste jeho súčasťou.

Vďaka za všetky šálky kávy, ktoré sme si spoločne vychutnali. Tešíme sa na ďalšie roky plné inovácií, spolupráce a predovšetkým – vynikajúcej kávy. Pretože káva nie je len o chuti, je o ľuďoch, ktorí ju milujú, a o príbehoch, ktoré okolo nej vznikajú.

Prihláste sa na odber newslettra

Každý mesiac pre vás pripravujeme zaujímavé články zo sveta kávy.

* z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Po zadaní svojho emailu si prosím skontrolujte svoju emailovú schránku a potvrďte prihlásenie na odber.

Prečítajte si tiež