ECM Mechanika Max

2399,00 s DPH

ECM Mechanika MAX je inteligentný espresso kávovar s PID reguláciou a rotačným čerpadlom, poskytujúci presné ovládanie teploty. Jeho programovateľné časovače a kompaktný dizajn robia z MAX ideálneho partnera pre domácich baristov, ktorí si cenia spojenie výkonu s eleganciou.

Na sklade

zrnko kávyAko registrovaný zákazník môžete získať 239 zrniek v hodnote 23,90
Bojler

Výmeník HX

Čerpadlo

Rotačné

Zdroj vody

Pripojenie na vodu, Zásobník

Hlava

E61

Značka

ECM

ECM Mechanika MAX je skutočným skvostom medzi espresso kávovarmi. Kombinuje nadčasový dizajn a funkcie aj pre náročných kávičkárov. Vďaka PID regulácii s inteligentným výmenníkom tepla a rotačným čerpadlom prináša do vašej kuchyne úroveň presnosti, akú ste doteraz len ťažko mohli nájsť. Mechanika MAX nadväzuje na tradíciu ECM a prináša niekoľko inovácií. S výmenníkom tepla a PID reguláciou 1,9 l nerezového bojlera sa môžete tešiť na precízne a konzistentné teploty vášho espressa. Jednou z noviniek je schopnosť programovať PID reguláciu kotla na základe teploty. K novinkám patrí aj programovateľné zapnutie a vypnutie kávostroja. S ECM Mechanikou MAX môžete mať svoj kávovar pripravený presne podľa vášho rozvrhu. Programovateľné časovače zapnutia/vypnutia na pracovné dni a víkendy znamenajú, že váš kávovar bude pripravený kedykoľvek ho budete potrebovať. Využite možnosť programovať až dva jedinečné časy zapnutia a vypnutia, aby ste dosiahli optimálny výkon počas dňa.

Mechanika MAX neponúka len skvelý výkon, ale aj  eleganciu. S dizajnom, ktorý zdieľa mnoho prvkov s Mechanikou VI Slim. Ventily na paru a horúcu vodu dostali výrazné vylepšenie odpruženým chrómovaným ovládaním. Vďaka kompaktnému displeju PID regulátora budete mať prístup k množstvu funkcií. Mechanika MAX vám napríklad pripomenie, keď je čas na spätné prepláchnutie alebo výmenu vodného filtra. Funkcia ECO vypne zariadenie po uplynutí nastaveného času na úsporu energie.

CM Mechanika MAX predstavuje nový typ kávovaru na trhu. Jeho  dizajn, flexibilné zdroje vody a jednoduché ovládanierobia z neho dokonalý stroj pre domácich baristov. 

Technické parametre

Telo a rám kávovaru
Všetko je z nerezu.

Hlava kávovaru
Patentovaná ECM hlava E61.

Bojler
Nerezový bojler s objemom 1,9 l.

Funkcia ECO
Nastavenie času automatického zapnutia/vypnutia.

Odpadová nádobka
Odnímateľná nerezová nádobka s objemom 0,85 l.

Tryska na paru / horúcu vodu
Profesionálna nerezová tryska s dvoma vývodmi.

Zdroj vody
Plastový zásobník na vodu s objemom3,0 l. Jednoduchý prístup k zásobníku cez odnímateľnú tácku na nahrievanie šálok. Možnosť pripojenia na prívod vody.

Manometer
Manometer pre kontrolu tlaku počas extrakcie.

Shot Timer
Časovač jednotlivých dávok kávy.

Čerpadlo
Vibračné čerpadlo.

Rozmery
Šírka: 274 mm
Hĺbka: 445 mm
Výška: 400 mm

Hmotnosť
23,5 kg

Príkon
1600 W

Príslušenstvo
Ergonomická pochrómovaná mosadzná páka s jednovýpustkou
Ergonomická pochrómovaná mosadzná páka s dvouvýpustkou
Slepý filter
Filter 1-šalkový
Filter 2-šalkový
Kefka na čistenie hlavy
Návod na použitie

Tamper

Pre originálne filtre je nutné použiť tamper s priemerom základne 58 mm.

 

 

Pravidelná a dôkladná starostlivosť je veľmi dôležitá pre výkon, životnosť a bezpečnosť vášho prístroja. Pozor! Vždy vypnite stroj (vypínač v spodnej polohe), odpojte napájací kábel a pred čistením nechajte stroj vychladnúť na izbovú teplotu (najmenej 30 minút).

Všeobecné čistenie

Denné čistenie:

Portafilter, filtre, nádržka na vodu, odkvapkávacia miska, odkvapkávacia doska odkvapkávacej misky, odmerná lyžica a tamper vyžaduje čistenie každý deň. Čistite teplou vodou alebo čistiacim prostriedkom vhodným pre prístroje spracuvajúce potraviny. Upozorňujeme, že portafiltre, odkvapkávacia miska a nádržka na vodu nie sú vhodné do umývačku riadu. Očistite sprchovú zástenu a tesnenie skupiny v spodnej časti a odstráňte viditeľné usadeniny bez demontáže častí.

Čistenie podľa potreby:

Po každom použití vyčistite ventil pary a horúcej vody. Vyčistite telo, keď je stroj vypnutý a studený. V závislosti od použitia obnovujte vodu z kotla každé 2 – 3 týždne stlačením vypínača čerpadla a extrahovanie asi 0,8 l horúcej vody z trysky na horúcu vodu. Na čistenie používajte mäkkú vlhkú handričku. Nikdy nepoužívajte abrazívne alebo chlórové čistiace prostriedky! Odkvapkávač pravidelne vyprázdňujte a nečakajte, kým nebude plný.

Čistenie varnej časti

Čistiaci prostriedok na varné časti (vo forme prášku alebo tabliet) je k dispozícii u špecializovaného predajcu. S týmto čistiacim prostriedkom  môžete veľmi ľahko vyčistiť a odmastiť varné časti prístroja. Čistenie sa vykonáva pomocou slepého filtra, ktorý je súčasťou balenia. Čistenie tabletami je možné vykonať po cca. 90 – 150 šálkach kávy.

Pri čistení varných častí postupujte podľa návodu na použitie!

Odvápnenie a spätný oplach

Odvápnenie (dekalcifikácia)

K správnej a dlhodobej funkcii kávovaru je potrebné vedieť, akú vodu k príprave kávy používame. Vždy je vhodné používať vodu upravenú, teda zbavenú látok, ktoré spôsobujú usadzovaniu vodného kameňa. Je vhodné používať zmäkčovač vody či aspoň domácu filtračnú kanvicu. Nielen, že ľahko zmäkčí vodu, ale zbaví jej aj minerálov a nečistôt, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na vnútorné časti kávovaru. Ak neviete, akú máte vodu, ľahké vodítko je napr. rýchlovarná kanvica a jej špirála či platňa, či sa na nej usadzuje vodný kameň. Prípadne je možné zaobstarať v špecializovaných predajniach testovacie papieriky na zisťovanie tvrdosti vody. Každopádne odporúčame vodu upravovať.

Odvápnenia je závislé práve na usadzovaní vodného kameňa. Ak vieme, že voda, ktorú používame, problém s vodným kameňom nemá, je vhodné odvápnenie vykonávať zhruba 2 krát za rok. Čím viac je voda problematická (tvrdá), tým častejšie je nutné kávovar odvápňovať. Usadzovaniu vodného kameňa (zavápnenie kávovar) výrazne ovplyvňuje jeho funkciu, napr. Nahrievanie, zmenšuje sa objem bojlera, prípadne sa môže upchať, zanášať ventily atď. Oprava je potom nákladná a nerieši sa v rámci záruky.

K odvápnenie používame len prostriedky na to určené, nie sú agresívne voči gumovým tesneniam a ďalším dielom kávovaru (prípadným hliníkovým častiam kávovaru) a neovplyvňujú následne chuť kávy. Nepoužívajte teda ocot či kyselinou citrónovou a pod.

Spätný oplach (backflush)

Odporúčame pravidelne vykonávať spätný oplach kávovaru pre zachovanie správnej funkcie kávovaru a neovplyvnené chuti kávy od kávových usadenín. Čím častejšie sa spätný oplach vykonáva, tým lepšie. Odporúčame vykonávať oplach aspoň 1x týždenne.

Spätný oplach vykonávame pomocou detergentu a slepej misky alebo dvojporcovej misky a gumovej záslepky.

Lenka Keseg
Lenka Keseg
11 Jún 2023
Skvelý prístup, rýchle dodanie, špičková chuť kávy. Veľká spokojnosť! 👍🙂
Ján Košman
Ján Košman
17 Január 2023
Tu maju dlhodobo asi najlepsiu kavu. Skoda len, ze zrusili prevadzku v Auparku. Nasa naj kava je Carnevale.
Martin C
Martin C
15 Jún 2022
Professional attitude, knowledgeable staff and high quality of products. I'd recommend this place to anyone looking for a decent coffee place as well as buy various accessories.
Juraj Števánka
Juraj Števánka
22 Február 2022
Vynikajuca kava, kupujem u nich pravidelne
Peter Volek
Peter Volek
4 November 2021
pekný priestor, kvalitné kávostroje, výborná káva, komunikatívni majitelia - odporúčam 👌😉
Dominika Vadrnova
Dominika Vadrnova
21 Január 2021
Veľká spokojnosť čo sa týka priam všetkého. Vynikajúca káva, personál, ochota, poradenie a ešte top kvalitné kávovary. Jeden z kávovarov máme doma a je to topka. A čo sa týka kávy, tak nemá konkurencie. Ďakujeme ❤️
Tomas Poledna
Tomas Poledna
14 December 2020
High quality staff and advices, coffee fanatics
image 20240501 193008 489
Využite ponuku na kávy mesiaca

20% zľava

Akcia platí len do konca mája.

Narcisová-káva
casa del caffe logo

POMÁHAJTE S NAMI

Kúpou špeciálnej edície – NARCISOVÁ KÁVA – pomôžete onkologickým pacientom. Pretože celý výťažok z predaja venujeme Lige proti rakovine

Napíšte nám...