O nás

Casa del Caffé patrí medzi prvých predajcov kvalitnej kávy na Slovensku. Náš príbeh sa začal písať v roku 2000. Poďte s nami a spoznajte nás bližšie.

Ako začal celý náš príbeh?

Od myšlienky k realizácii

Cesta za kávou začala vo februári v roku 2000. Náš dedo Michal Šturc vydlaždil kávovú cestu na Slovensku. Putovanie za kávou a vzdelaním začalo výstave GASTRO 2001. Tu me spoznali nášho prvého obchodného partnera prezývaného “taliansky guru kávy”.

Pevný základ prvej generácie a budovanie značky

Základným kameňom a pevnou skalou bol náš dedo. Jeho húževnatosť, sila a chuť učiť sa sa dedí z generácie na generáciu. Dedo bol pôžitkár a cestovateľ. Kávové zrná mu učarovali. Svoje cesty za poznaním kávového zrna spísal v knihe Cesta okolo sveta za kávou.

Príbeh kávy sa pomaly rozvíjal a my sme zúčastňovali rôznych baristických súťaží na Slovensku a v Čechách. Ako porotci v komisiách.

Rok 2004 bol prelomový. Casa del Caffé zorganizovala prvú baristickú súťaž. Príbeh lásky ku káve sme začali šíriť ďalej.

Druhá generácia

Rodinný podnik sa rozrastal ďalej a to zásluhou súrodencov Marcela a Mária.Druhá generácia rodiny Šturcovcov dala srdce prvej predajni Casa del Caffé. Každý jeden zo súrodencov má nadanie na niečo iné, a práve preto sa Casa del Caffé stala priekopníkom predaja a praženia výbornej kávy, prednášok o kávovom svete a prinášania noviniek na slovenský trh kávy.

Tretia generácia

Naším heslom je : “Ťaháme za jeden povraz.” Casa del Caffé v terajšej zostave je druhá a tretia generácia predajcov a pražiarov kvalitnej kávy na Slovensku. Deti Marcela Šturca, Karin a Katarína a ich švagor – pražiar Andrej. A len vďaka vám môžeme stále pokračovať v písaní príbehu Cesta kávy.

Prvá predajňa

Bol ňou malý pojazdný vozík zaparkovaný priamo v nákupnom centre. Konečne sme mali s vami priamy kontakt. O niečo neskôr sme sa presťahovali na Dunajskú ulicu, kde sídlime skoro dve desiatky rokov.

“Sto ľudí, sto chutí”

To je heslo nášho deda. A riadime sa ním doteraz. Preto pre vás ponúkame nielen kvalitné a odrodové kávy z celého sveta, ale aj čaje. Tie pohladia dušu tých, ktorí káve neprišli na chuť, ponuku dotvárajú kvalitné kávovary a mlynčeky. Tak, ako si dávame záležať na výbere tých najkvalitnejší kávových zŕn, vyberáme aj kvalitné a profesionálne kávovary. Svojím vzhľadom premenia vašu domácnosť na štýlovú kaviarničku.

Casa del caffe
Casa del caffe-56

Spokojní zákazníci sú základ

A bez koho by tento príbeh nikdy nevznikol? Predsa bez vás. Našich zákazníkov, ktorí sú pre nás alfou a omegou. Z mnohých zákazníkov sa stali naši dobrí priatelia, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou našej kávovej cesty.

Náš tím

A kto stojí za týmto príbehom?

Marcel Šturc

Majiteľ, degustátor a inovátor. Nositeľ idey podnikania s kávou. V jeho rukách je komunikácia s dodávateľmi, objednávky tovaru a hľadanie noviniek na trhu s kávou.

Mário Šturc

Majiteľ, degustátor s vycibrenými chuťovými pohárikmi a obdorník na chuťové profily kávy. Milovník BIO a DEMETER certifikácii. Rád chodí prednášať na rôzne akcie o káve a kávovom svete.

Karin Šturcová

Online marketing, komunikácia s klientmi a dodávateľmi. Organizátorka chodu pražiarne - objednanie zŕn, bio registrácia a komunikácia so všetkými úradmi. Obchod a komunikácia s dodávateľmi.

Katarína Šturcová

Snúbenica hlavného pražiara Andreja a jeho hlavná výpomoc v pražiarni. Má na starosti harmonogram praženia, komunikáciu a účtovníctvo. Stretnete ju za plutom našich predajní.

Andrej Valent

Hlavný degustátor, pražiar. Celé praženie je na jeho pleciach. Stará sa aj o skladové zásoby s kávou a eviduje stav v sklade kávy.


kavy mesiaca web
Využite ponuku na kávy mesiaca

20% zľava

Akcia platí len do konca júna.

Narcisová-káva
casa del caffe logo

POMÁHAJTE S NAMI

Kúpou špeciálnej edície – NARCISOVÁ KÁVA – pomôžete onkologickým pacientom. Pretože celý výťažok z predaja venujeme Lige proti rakovine

Napíšte nám...