Naša cesta za kávou sa začala presne vo februári v roku 2000. Vtedy sme si povedali, že na Slovensko prinesieme niečo nové, nepoznané. Sme ľudia, ktorí idú ruka v ruke s kvalitou. Naše presvedčenie je, že dobré a hlavne kvalitné veci by mali byť dostupné na každom trhu.

Našou veľkou výhodou bolo, že sme boli mladí a plní energie. Veľkú rolu v budovaní vlastného kávového sveta zohrala vášeň ku kávovému zrnu, ktorá pretrváva dodnes.

 V druhom rade bolo za tým naše spoločné presvedčenie, ktoré s bratom máme. Na Slovensku vedeli ľudia len veľmi málo a káve a jej následnom kvalitnom spracovaní. Naším cieľom bolo priniesť do povedomia viac kvality viazanej ku kávovým nápojom. Jednoducho povedané, aby kávový nápoj bol chutný a nepil sa iba kvôli kofeínovému účinku.

Putovanie za kávou a hlavne vzdelaním začalo na GASTRO výstave v roku 2001. Tá bola pre nás osudná. Spoznali sme jedného z našich prvých obchodných partnerov prezývaného “taliansky guru kávy“. Bol to práve on, kto nás začal viesť po kávovej ceste, ktorá nie vždy bola jednoduchá, ale keď človek chce, všetko dokáže. 

S odstupom času si nevieme predstaviť, akoby sme všetko zvládli bez podpory našich blízkych. Náš otec, Michal Šturc, bol odjakživa pôžitkár a muž, ktorý verí, že človek sa môže vzdelávať celý život. Jeho pôžitkárstvo a intenzívne chcenie spojené so zápalom pre vzdelávanie sa zmenilo na celoživotné cestovanie. Svoje cestovanie za vzdelaním a poznaním kávového zrna spísal vo svojom diele „Cesta okolo sveta za kávou“.   
Ako komisia sme sa často zúčastnili rôznych baristických súťaží na Slovensku a v Čechách. V roku 2004 sme organizovali prvú baristickú súťaž. Bola to pre nás veľká česť. Lásku ku káve sme začali šíriť aj na iných ľudí. A čo je krajšie ako to, keď má človek možnosť vidieť, že všetka námaha a drina, ktorú vykonal, sa začala viditeľne odzrkadľovať?

Na začiatku budovania našej značky sme mali malú kanceláriu. Postupom času sme sa dostali do nákupného centra Polus. Pojazdný vozík, ktorý sme mali zaparkovaný priamo v nákupnom centre, nám umožnil prvý priamy kontakt s vami – našimi zákazníkmi. Neskôr sme sa presťahovali do nových priestorov známej prešporskej ulice, Dunajská, kde sídlime už viac ako 18 rokov. Z nákupných centier sme neodišli úplne. V roku 2007 sme si otvorili ďalšiu predajňu v Shopping Center Aupark Bratislava. 

Naše predajne ponúkajú tú najvyššiu kvalitu z kávového sveta. Na predaj máme rôzne druhy plantážnej kávy a sypané čaje, ktoré vedia pohladiť dušu človeku. Čaje pohladia dušu tých, ktorí neprišli káve na chuť. Riadime sa heslom nášho otca: „Sto ľudí, sto chutí“. A čo dotvára našu ponuku? Predsa kvalitné a spoľahlivé kávovary, ktoré premenia domácnosť na súkromnú kaviareň. Tak ako si dávame záležať na výbere kávových zŕn, taktiež si dávame záležať, aby kvalitné zrnká boli premenené na ten najlepší kofeínový nápoj. A to pomocou profesionálnych kávovarov, ktoré sú vhodné do prevádzok a aj do domácností, kde svojím vzhľadom premenia každú domácnosť na súkromnú a štýlovú kaviarničku. S výberom správneho kávovaru vám radi  pomôžeme. 

Zákazníci sú pre nás alfa a omega. Postrehy a rady, ktoré nám dávajú sa snažíme premeniť na skutočnosť. Za silným brandom stoja nie len majitelia, ale aj ľudia, pre ktorých sa to všetko začalo budovať. Za tie roky sa z veľa zákazníkov stali už naši blízki priatelia, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou našich kávových životov.