darčeky pre kávičkára

Blíži sa magické obdobie roka. Každý z nás už v hlave premýšľa, koho a ako obdaruje. Darček by mal skutočne potešiť a odrážať záujmy obdarovaného. Ale, čo v prípade kávičkára? Premýšľate, brázdite obchody a nič vám “ nepadlo” do oka. Kávičkári sú špecifickí a v bežnom obchode pre nich ťažko niečo nájdete. Inšpirujte sa a možno aj vy nájdete vhodné darčeky pre kávičkára.

Prémiová káva

Darujte kávičkárovi pôžitok. Skúste sa zamerať na prémiovú a vzácnu kávu. Za nás z Casa del Caffe vám môžeme odporučiť zopár tipov, ktoré nesklamú.

Galapagos San Cristobal

Veľmi vzácna káva, ktorá sa pestuje na sopečných svahoch v neporušenom prostredí Galapágskych ostrovov. Bohatá vulkanická pôda, vlhké podnebie a čistá pramenitá voda z hôr poskytujú ideálne podmienky na pestovanie tvrdých, koncentrovaných kávových zŕn.

Úžasná 100% Arabica s plným telom. Káva s ovocným základom a dominanciou horkej čokolády

Nepal Mt. Everest

Patrí medzi najvzácnejšie kávy sveta. Pestuje sa na maličkých poliach severne od Kathmandu. Kávová plantáž vyzerá ako džungľa. Pomedzi kávovníky rastú stromy, ktoré kávovníkom poskytujú tieň. Práve tie najkvalitnejšie zrná pochádzajú z kríkov pestovaných v tieni. Zrná majú dlhší čas na dozretie, a tým káva získava silnejšiu a intenzívnejšiu chuť.

Táto luxusná 100% Arabica má intenzívnu kakaovú chuť a chuť pomarančovej kôry, jazmínu a škorice

Puerto Rico Yauco Selecto

Špeciálna a veľmi vzácna káva z Portorika, ktorá je považovaná za jednu z najkvalitnejších káv na svete. Podnebie a sopečná pôda podčiarkujú jej znamenitú chuť a arómu. Pestuje sa v celoročne tropickom lesnom počasí, čo vyzdvihuje jej chuťový profil. 

100% Arabica má výraznú chuť čokolády a lieskových orieškov s mandľovou dochuťou. 

Darčekové balenie káv

Ak si neviete vybrať medzi jednotlivými druhmi kávy alebo chcete kávičkára obdarovať viacerými druhmi, skúste darčekové balenia

Upútajú vás zaujímavým minimalistickým balením. Ich skutočný poklad je vo vnútri. V každom nájdete 4 rôzne druhy kávy. Degustačný balíček Spoznaj chuť kávy je určený pre domácich baristov a poskytne extra zážitok. Nájdete v ňom odrodové kávy Brazilia Santos, Santo Domingo, Markom a Bella Italia.

Degustačný balíček Spoznaj krajinu kávy prináša kávy z celého sveta v BIO kvalite. Balíček obsahuje štyri chuťovo zaujímavé kávy: Mexiko HG Onix, Honduras Marcala, Nicaragua Matagalpa a Peru Chanchamayo.

Balíčky sú poskladané tak, aby ulahodili chuťovým bunkám každého milovníka kávy.  

Prekvapte limitkou

Vianočné limitované edície kávy pre náročných baristov sú výborný darček pod vianočný stromček. Ich veľkou výhodou je práve časové obmedzenie, ktoré im dodáva punc výnimočnosti a vychutnať si ich môžete len určitý čas v roku. 

V Casa del Caffé máme pre všetkých prichystanú tradičnú limitovnú edíciu plnú chutí. Tento rok prešla kompletných redizajnom, ale chuť ostala nezmenená. Spojenie skvelých chutí kávy Santo Domingo, Peru a Colombia v jednom balení.  Vianočné  Rolničky s chuťou čokolády, orieškov a nugátu. 

Ak je jedna káva málo, vyskúšajte vianočné balíčky. Opäť limitovaná edícia dvoch káv vo vianočnom balení. Okrem skvelej chuti získate aj originálny darček, ktorý už nemusíte baliť. 

Darčeky pre kávičkára – limitovaná vianočná edícia kávy

Šálka na kávu

Krásna šálka na kávu je trefa do čierneho. Ak si dáte záležať, pri výbere viete natrafiť aj na rôzne limitované edície. Myslite na to, že šálka na kávu by mala byť vyrobená z kvalitného porcelánu. Dôležitý je aj jej kónický tvar. Krásny a prepracovaný dizajn je už len milé osvieženie. Šálka alebo set šálok je výborný darček pre kávičkára. Okrem praktického darčeka darujete aj malý dizajnový kúsok do kuchyne. Prípadne krásnu limitku do zbierky

Kávovar

Čo poteší kávičkára viac ako nový kávovar? V prípade okrúhlych narodenín alebo významného sviatku je kávovar skvelý darček. Vyberte dizajnový a funkčný kúsok a jeho srdce zaplesá.

Pákové kávovary patria medzi top v kávovom svete. Príprava kávy je v takomto kávovare síce časovo náročnejšia, ale chuť kávy je omnoho lepšia. 

Kávovar je finančne náročnejší darček, ale v prípade výnimočnej príležitosti kávičkára určite poteší. Skvelou správou je, že na našom eshope aj v predajni môžete využiť nákup na splátky cez spoločnosť Quatro. Postup je jednoduchý. Stačí pri platbe zadať nákup na splátky. Stránka vás automaticky pošle na webovú stránku spoločnosti Quatro. Po schválení vás bude kávovar čakať na predajni alebo vám ho pošleme poštou. 

Doplnky ku kávovarom 

Takýto darček poteší každého kávičkára. Milé doplnky ku kávovarom, o ktorých bežní smrteľníci ani nepočuli. Skúste kvalitný a dizajnový tamper. Neviete, čo to je? Jedna zo základných pomôcok baristu pri príprave espressa. Pomocou neho urovnajú a jemne utlačia kávu vo filtri páky. Skúseného kávičkára a baristu tento darček určite poteší. Skúste pozrieť kvalitné tampery s drevenou rúčkou. Štandardný priemer je 58 mm. 

Nájsť ten správny darček pre kávičkára je niekedy veľmi ťažká práca. Občas sa ale stačí trošku poobzerať okolo seba a nájdete ten správny. Ak aj tak máte stále pochybnosti, pokojne sa nás opýtajte. Môžete nás navštíviť v našej predajni na Dunajskej v Bratislave, napísať nám e mail alebo sa s nami spojiť cez sociálne siete. S výberom darčeka pre kávičkára vám radi pomôžeme. 

Prečítajte si tiež