ECM Mechanika VI Slim

1949,00 s DPH

Malý, štíhly, nadčasový, ale kvalitný a výkonný kávovar z leštenej ocele. Vyrobený s nemeckou precíznosťou a láskou k dizajnu.

zrnko kávyNákupom tohto produktu získate 1949 zrniek bodov - v hodnote 19,49

Popis

Šikovný a malý kávovar nemeckej výroby. Veľkosťou šetrí priestor, ale nie výkon. Telo je vyrobené z leštenej ocele a má profesionálnu hlavu E61 a vibračné čerpadlo. Jednoduchý prístup k expanznému ventilu pre individuálne nastavenie tlaku. ECM Mechanika VI Slim má dva ergonomické portafiltre ECM s vyváženým tvarom a šikmým úchopom. Vďaka odnímateľnému podnosu na ohrievanie šálok má ľahší prístup k nádržke na vodu. Skvelým bonusom je vysokokvalitná varná jednotka ECM s inovatívnym zvonom z nehrdzavejúcej ocele.Perfektný tam, kde je obmedzený priestor, ale kvalita, výkon a štýl sú potrebné.
Jednoznačne jeden z najkompaktnejších HX kávovarov na trhu. Značka ECM patrí medzi top výrobcov kávovarov a mlynčekov na kávu. Cit pre detail, dlhoročné skúsenosti a znalosti ocení každý barista. 

Technické parametre

Telo a rám kávovaru
Všetko je z nerezu.

Hlava kávovaru
Patentovaná ECM hlava E61.

Bojler
Nerezový bojler s objemom 2,2 l.

Odpadová nádobka
Odnímateľná nerezová nádobka s objemom 0,85 l.

Tryska na paru / horúcu vodu
Profesionálna nerezová tryska s dvoma vývodmi.

Zdroj vody
Plastový zásobník na vodu s objemom 2.8 l. Jednoduchý prístup k zásobníku cez odnímateľnú tácku na nahrievanie šálok.

Manometer
Manometer pre kontrolu tlaku počas extrakcie.

Čerpadlo
Vibračné čerpadlo.

Rozmery
Šírka: 250 mm
Hĺbka: 445 mm
Výška: 395 mm

Hmotnosť
20,2 kg

Príkon
1400 W

Príslušenstvo
Ergonomická pochrómovaná mosadzná páka s jednovýpustkou
Ergonomická pochrómovaná mosadzná páka s dvouvýpustkou
Slepý filter
Filter 1-šalkový
Filter 2-šalkový
Kefka na čistenie hlavy
Návod na použitie

Tamper

Pre originálne filtre je nutné použiť tamper s priemerom základne 58 mm.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 20,5 kg
Rozmery 395 × 445 × 250 mm
Bojler

Výmeník HX

Čerpadlo

Vibračné

Zdroj vody

Zásobník

Značka

ECM

Hlava

E61

Pravidelná a dôkladná starostlivosť je veľmi dôležitá pre výkon, životnosť a bezpečnosť vášho prístroja. Pozor! Vždy vypnite stroj (vypínač v spodnej polohe), odpojte napájací kábel a pred čistením nechajte stroj vychladnúť na izbovú teplotu (najmenej 30 minút).

Všeobecné čistenie

Denné čistenie:

Portafilter, filtre, nádržka na vodu, odkvapkávacia miska, odkvapkávacia doska odkvapkávacej misky, odmerná lyžica a tamper vyžaduje čistenie každý deň. Čistite teplou vodou alebo čistiacim prostriedkom vhodným pre prístroje spracuvajúce potraviny. Upozorňujeme, že portafiltre, odkvapkávacia miska a nádržka na vodu nie sú vhodné do umývačku riadu. Očistite sprchovú zástenu a tesnenie skupiny v spodnej časti a odstráňte viditeľné usadeniny bez demontáže častí.

Čistenie podľa potreby:

Po každom použití vyčistite ventil pary a horúcej vody. Vyčistite telo, keď je stroj vypnutý a studený. V závislosti od použitia obnovujte vodu z kotla každé 2 – 3 týždne stlačením vypínača čerpadla a extrahovanie asi 0,8 l horúcej vody z trysky na horúcu vodu. Na čistenie používajte mäkkú vlhkú handričku. Nikdy nepoužívajte abrazívne alebo chlórové čistiace prostriedky! Odkvapkávač pravidelne vyprázdňujte a nečakajte, kým nebude plný.

Čistenie varnej časti

Čistiaci prostriedok na varné časti (vo forme prášku alebo tabliet) je k dispozícii u špecializovaného predajcu. S týmto čistiacim prostriedkom  môžete veľmi ľahko vyčistiť a odmastiť varné časti prístroja. Čistenie sa vykonáva pomocou slepého filtra, ktorý je súčasťou balenia. Čistenie tabletami je možné vykonať po cca. 90 – 150 šálkach kávy.

Pri čistení varných častí postupujte podľa návodu na použitie!

Odvápnenie a spätný oplach

Odvápnenie (dekalcifikácia)

K správnej a dlhodobej funkcii kávovaru je potrebné vedieť, akú vodu k príprave kávy používame. Vždy je vhodné používať vodu upravenú, teda zbavenú látok, ktoré spôsobujú usadzovaniu vodného kameňa. Je vhodné používať zmäkčovač vody či aspoň domácu filtračnú kanvicu. Nielen, že ľahko zmäkčí vodu, ale zbaví jej aj minerálov a nečistôt, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na vnútorné časti kávovaru. Ak neviete, akú máte vodu, ľahké vodítko je napr. rýchlovarná kanvica a jej špirála či platňa, či sa na nej usadzuje vodný kameň. Prípadne je možné zaobstarať v špecializovaných predajniach testovacie papieriky na zisťovanie tvrdosti vody. Každopádne odporúčame vodu upravovať.

Odvápnenia je závislé práve na usadzovaní vodného kameňa. Ak vieme, že voda, ktorú používame, problém s vodným kameňom nemá, je vhodné odvápnenie vykonávať zhruba 2 krát za rok. Čím viac je voda problematická (tvrdá), tým častejšie je nutné kávovar odvápňovať. Usadzovaniu vodného kameňa (zavápnenie kávovar) výrazne ovplyvňuje jeho funkciu, napr. Nahrievanie, zmenšuje sa objem bojlera, prípadne sa môže upchať, zanášať ventily atď. Oprava je potom nákladná a nerieši sa v rámci záruky.

K odvápnenie používame len prostriedky na to určené, nie sú agresívne voči gumovým tesneniam a ďalším dielom kávovaru (prípadným hliníkovým častiam kávovaru) a neovplyvňujú následne chuť kávy. Nepoužívajte teda ocot či kyselinou citrónovou a pod.

Spätný oplach (backflush)

Odporúčame pravidelne vykonávať spätný oplach kávovaru pre zachovanie správnej funkcie kávovaru a neovplyvnené chuti kávy od kávových usadenín. Čím častejšie sa spätný oplach vykonáva, tým lepšie. Odporúčame vykonávať oplach aspoň 1x týždenne.

Spätný oplach vykonávame pomocou detergentu a slepej misky alebo dvojporcovej misky a gumovej záslepky.