Eureka Baby grinder Orech/Elox

239,00 s DPH

Eureka Baby Grinder je revolučný ručný mlynček na kávu, ktorý kombinuje prenosnosť s nekompromisnou kvalitou mletia. So špeciálne navrhnutými 48mm kónickými kameňmi a úpravou “Gold Energy” pre dlhodobé mletie, prináša tento mlynček konzistentný výsledok pre espresso a filter kávu. Ergonomický dizajn s ľahko nastaviteľnými stupňami mletia umožňuje s ľahkosťou pripraviť ideálnu mletú kávu pre akýkoľvek spôsob prípravy.

zrnko kávyAko registrovaný zákazník môžete získať 23 zrniek v hodnote 2,30
zrnko kávyAko registrovaný zákazník môžete získať 23 zrniek v hodnote 2,30
Mlecie kamene

48 mm kónické

Značka

Eureka

Farba

Orechové drevo, Prírodný elox

Pohon

Ručný

Eureka Baby Grinder je prvý ručný mlynček od spoločnosti Eureka, ktorý je navrhnutý tak, aby splnil aj tie najnáročnejšie požiadavky pre ručný mlynček na kávu. Tento prenosný malý zázrak je vybavený 48mm kužeľovými mlecími kameňmi určenými špeciálne pre Espresso aj Brew a slúži na poskytovanie vynikajúcich a rovnomerných výsledkov mletia.

Vďaka revolučnej úprave „Gold Energy“, vyvinutej v spolupráci Eureka a ITALMILL GRINDING TECHNOLOGY, dosahuje mlynček Baby Grinder o zhruba 50% dlhšiu životnosť mlecích kameňov v porovnaní so štandardnými kalenými oceľovými kameňmi. To znamená dlhodobo konzistentné mletie bez potreby častej výmeny mlecích kameňov.

Systém nastavenia mlecích kameňov s pevnými stupňami umožňuje ľahkú a rýchlu prípravu mletia podľa typu extrakcie. Tenké telo mlynčeka v kombinácii s jedinečne rozšíreným tvarom zberného pohára zabezpečuje, že Baby grinder padne perfektne do každej ruky. Dĺžka a tvar kľučky sú navrhnuté tak, aby minimalizovali úsilie potrebné na mletie.

S Eureka Baby Grinder môžete zažívať maximálny komfort pri rituále prípravy vašej obľúbenej kávy. Ideálny spoločník doma i na cesty, Baby Grinder je skvelou voľbou pre milovníkov kávy, ktorí hľadajú kvalitu, spoľahlivosť a nekompromisný výkon v kompaktnom a štýlovom balení. Buďte pripravení zažiť revolúciu v mletí čerstvej kávy s Eureka Baby Grinder.

Mlynček ponúkame v dvoch variantoch. Orechové drevo + sklo a prírodný elox + sklo. Prírodný elox má chrómovú farbu, je vysoko odlolný voči korózii a znečisteniu.

Technické parametre

Mlecie kamene
48 mm kónické

Kapacita
40g

Rozmery
200x56x80 mm

Hmotnosť
760g

 

 

 

Pravidelná a dôkladná starostlivosť je veľmi dôležitá pre výkon, životnosť a bezpečnosť vášho prístroja. Pozor! Vždy vypnite stroj (vypínač v spodnej polohe), odpojte napájací kábel a pred čistením nechajte stroj vychladnúť na izbovú teplotu (najmenej 30 minút).

Všeobecné čistenie

Denné čistenie:

Portafilter, filtre, nádržka na vodu, odkvapkávacia miska, odkvapkávacia doska odkvapkávacej misky, odmerná lyžica a tamper vyžaduje čistenie každý deň. Čistite teplou vodou alebo čistiacim prostriedkom vhodným pre prístroje spracuvajúce potraviny. Upozorňujeme, že portafiltre, odkvapkávacia miska a nádržka na vodu nie sú vhodné do umývačku riadu. Očistite sprchovú zástenu a tesnenie skupiny v spodnej časti a odstráňte viditeľné usadeniny bez demontáže častí.

Čistenie podľa potreby:

Po každom použití vyčistite ventil pary a horúcej vody. Vyčistite telo, keď je stroj vypnutý a studený. V závislosti od použitia obnovujte vodu z kotla každé 2 – 3 týždne stlačením vypínača čerpadla a extrahovanie asi 0,8 l horúcej vody z trysky na horúcu vodu. Na čistenie používajte mäkkú vlhkú handričku. Nikdy nepoužívajte abrazívne alebo chlórové čistiace prostriedky! Odkvapkávač pravidelne vyprázdňujte a nečakajte, kým nebude plný.

Čistenie varnej časti

Čistiaci prostriedok na varné časti (vo forme prášku alebo tabliet) je k dispozícii u špecializovaného predajcu. S týmto čistiacim prostriedkom  môžete veľmi ľahko vyčistiť a odmastiť varné časti prístroja. Čistenie sa vykonáva pomocou slepého filtra, ktorý je súčasťou balenia. Čistenie tabletami je možné vykonať po cca. 90 – 150 šálkach kávy.

Pri čistení varných častí postupujte podľa návodu na použitie!

Odvápnenie a spätný oplach

Odvápnenie (dekalcifikácia)

K správnej a dlhodobej funkcii kávovaru je potrebné vedieť, akú vodu k príprave kávy používame. Vždy je vhodné používať vodu upravenú, teda zbavenú látok, ktoré spôsobujú usadzovaniu vodného kameňa. Je vhodné používať zmäkčovač vody či aspoň domácu filtračnú kanvicu. Nielen, že ľahko zmäkčí vodu, ale zbaví jej aj minerálov a nečistôt, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na vnútorné časti kávovaru. Ak neviete, akú máte vodu, ľahké vodítko je napr. rýchlovarná kanvica a jej špirála či platňa, či sa na nej usadzuje vodný kameň. Prípadne je možné zaobstarať v špecializovaných predajniach testovacie papieriky na zisťovanie tvrdosti vody. Každopádne odporúčame vodu upravovať.

Odvápnenia je závislé práve na usadzovaní vodného kameňa. Ak vieme, že voda, ktorú používame, problém s vodným kameňom nemá, je vhodné odvápnenie vykonávať zhruba 2 krát za rok. Čím viac je voda problematická (tvrdá), tým častejšie je nutné kávovar odvápňovať. Usadzovaniu vodného kameňa (zavápnenie kávovar) výrazne ovplyvňuje jeho funkciu, napr. Nahrievanie, zmenšuje sa objem bojlera, prípadne sa môže upchať, zanášať ventily atď. Oprava je potom nákladná a nerieši sa v rámci záruky.

K odvápnenie používame len prostriedky na to určené, nie sú agresívne voči gumovým tesneniam a ďalším dielom kávovaru (prípadným hliníkovým častiam kávovaru) a neovplyvňujú následne chuť kávy. Nepoužívajte teda ocot či kyselinou citrónovou a pod.

Spätný oplach (backflush)

Odporúčame pravidelne vykonávať spätný oplach kávovaru pre zachovanie správnej funkcie kávovaru a neovplyvnené chuti kávy od kávových usadenín. Čím častejšie sa spätný oplach vykonáva, tým lepšie. Odporúčame vykonávať oplach aspoň 1x týždenne.

Spätný oplach vykonávame pomocou detergentu a slepej misky alebo dvojporcovej misky a gumovej záslepky.

Lenka Keseg
Lenka Keseg
11 Jún 2023
Skvelý prístup, rýchle dodanie, špičková chuť kávy. Veľká spokojnosť! 👍🙂
Ján Košman
Ján Košman
17 Január 2023
Tu maju dlhodobo asi najlepsiu kavu. Skoda len, ze zrusili prevadzku v Auparku. Nasa naj kava je Carnevale.
Martin C
Martin C
15 Jún 2022
Professional attitude, knowledgeable staff and high quality of products. I'd recommend this place to anyone looking for a decent coffee place as well as buy various accessories.
Juraj Števánka
Juraj Števánka
22 Február 2022
Vynikajuca kava, kupujem u nich pravidelne
Peter Volek
Peter Volek
4 November 2021
pekný priestor, kvalitné kávostroje, výborná káva, komunikatívni majitelia - odporúčam 👌😉
Dominika Vadrnova
Dominika Vadrnova
21 Január 2021
Veľká spokojnosť čo sa týka priam všetkého. Vynikajúca káva, personál, ochota, poradenie a ešte top kvalitné kávovary. Jeden z kávovarov máme doma a je to topka. A čo sa týka kávy, tak nemá konkurencie. Ďakujeme ❤️
Tomas Poledna
Tomas Poledna
14 December 2020
High quality staff and advices, coffee fanatics
kavy mesiaca web
Využite ponuku na kávy mesiaca

20% zľava

Akcia platí len do konca júna.

Narcisová-káva
casa del caffe logo

POMÁHAJTE S NAMI

Kúpou špeciálnej edície – NARCISOVÁ KÁVA – pomôžete onkologickým pacientom. Pretože celý výťažok z predaja venujeme Lige proti rakovine

Napíšte nám...