kavy

Casa del Caffé vám prináša kvalitnú a prémiovú kávu už viac ako dve desaťročia. Za celým príbehom kávy na Slovensku je veľa driny, spoločnej práce celej rodiny, ale aj skvelých chvíľ strávených s vami – našimi zákazníkmi. Aká bola naša cesta kávy?

Začiatky cesty kávy

Písal sa rok 2000 a v hlave sa nám zrodila myšlienka kvalitnej kávy na Slovensku. Práve náš dedo Michal Šturc začal jej cestu. Dedo bol pôžitkár a veľký cestovateľ. Vydal sa aj na cestu kávy a príbeh kávového zrna spísal do knihy Cesta okolo sveta za kávou.

Druhý prelomový rok bol rok 2001. Zúčastnili sme sa na Gastro výstave a spoznali nášho prvého obchodného partnera. Tento “ taliansky guru kávy” viedol naše prvé kroky po kávovej ceste na Slovensku. 

Náš príbeh kávy začal rásť. Ako porotcovia sme zúčastnili viacerých baristických súťaží na Slovensku a v Čechách. V roku 2004 sme zorganizovali vlastnú súťaž. Stálo nás to veľa úsilia, ale bola to pre nás veľká česť. A čo je krajšie, ako vidieť úspechy vlastnej práce? Naša každodenná drina a zápal sa začali krásne odzrkadľovať.

Rodinný podnik sa rozrastal zásluhou troch súrodencov Marcela a Mária. Začínali sme s malým pojazdným vozíkov v nákupnom centre Polus. Druhá generácia Šturcovcov pokračovala v príbehu kávy. A práve ona dala podobu prvej predajni Casa del Caffé. 

Konečne sme mali priamy kontakt s vami – našimi zákazníkmi. 

Predajňa sa už roky nachádza v srdci Bratislavy na známej Dunajskej ulici. Tam nás nájdete aj teraz.

Naším rodinným heslom je “ Ťaháme za jeden povraz.” A preto aj tretia generácia Šturcovov dopĺňa tím Casa del Caffé. A len vďaka vám už niekoľko generácii pracuje na písaní príbehu Cesta kávy.

Pražiareň kávy Casa del Caffé

Pražiareň kávy

Káva to nie je len predaj. Je to hotová veda. Dodávateľov kávy si starostlivo vyberáme. Preto v našej predajni a e shope nájdete rôzne druhy káv. Vyberie si každý. 

Ale srdcom každej predajne kávy by mala byť pražiareň. Prečo? Pretože tak máte záruku, že sa k vám dostala skutočne čerstvá a kvalitná káva. Hlavným pražiarom je u nás Andrej. Sleduje celý proces praženia kávy. 

V Casa del Caffé pražíme na stroji GEISEN W15A. Nenahraditeľný pomocník, ktorý praží pre vás kávu každý deň. Pri pražení sú dôležité ruky a šikovný zrak pražiara. Neunikne mu žiadne nesprávne zrnko. 

Nové nápady 

Bez nových nápadov by to nešlo. Preto v našej ponuke nájdete rôzne novinky zo sveta kávy, ale aj nami pripravené zmesi. Tento rok sú to fermentované kávy a Degustačné balíčky. 

Jednou zo stálic našej výnimočnej ponuky je Swiss water káva – bezkofeínová káva pripravená švajčiarskou metódou. 

Kávovary

Čo potrebujete na prípravu kvalitnej kávy? Predsa kvalitný kávovar. V našej ponuke nájdete rôzne pákové kávovary prémiových značiek. Nezabudnite na doplnky a obľúbený hrnček na kávu. 

Prečo to robíme

Pretože milujeme kávu. Kvalitnú kávu. A chceme ju preniesť aj k vám domov. Aby ste si mohli vychutnať čaro perfektne pripraveného espressa, vyložiť nohy a nasávať atmosféru pokoja. A popri tom, sa pokojne môžete preniesť do krajiny, z ktorej káva pochádza. 

Prečítajte si tiež