Zambia Kachipapa Farm

Cena od 9,90

Káva Zambia vás očarí svojím jedinečným chuťovým profilom, ktorý vytvára dokonalú harmóniu medzi hodvábne hladkým a plným telom. Nuansy príjemne sladkého ovocia sa prelínajú s nádychom citrónových bobúľ a jemnou citrónovou sviežosťou, čo robí z tejto kávy nezabudnuteľný zážitok pre každého milovníka kávy.
Farmy Kachipapa, skvost priamo zo srdca Zambie, kde sa v nadmorskej výške 1.450 metrov pestuje káva v bohatých piesočnatých pôdach. Každá šálka z tejto oblasti je svedectvom udržateľného poľnohospodárstva a spoločenskej zodpovednosti. Doprajte si chuť, ktorá odzrkadľuje starostlivosť a lásku pestovateľov. Cupping score tejto vínimočnej kávy je 86 bodov.

 

zrnko kávyAko registrovaný zákazník môžete získať 9-39 zrniek v hodnote 0,903,90
zrnko kávyAko registrovaný zákazník môžete získať 9-39 zrniek v hodnote 0,903,90
Krajina pôvodu

Zambia

Kávová odroda

100% Arabica

Chuť kávy

ovocná, mliečná čokoláda

Certifikát kvality

Overené zákazníkmi

Bližší popis produktu

Zambia 100% Arabika – varieta SL  28 je prémiová káva z rodinnej farmy Kachipapa, rozprestierajúcej sa na rozsiahlych 350 hektároch v srdci Zambie, konkrétne v idylickej oblasti Serenje. Farma si dala za úlohu prinášať špičkovú kvalitu spolu s udržateľnosťou a spoločenskou zodpovednosťou.
V nadmorskej výške 1.450 metrov majú kávovníky ideálne podmienky pre rast. Sú vysadené v tmavočervených sopečných pôdach, ktoré sú prirodzene bohaté na živiny a zároveň zabezpečujú perfektnú drenáž. Takto získané bobule sú zárukou vynikajúcej plnosti chuti a arómy, ktoré si zamilujete od prvého dúšku.
Vďaka tomu má káva Zambia jemnú kyslosť, plné až okrúhle telo a v závere cítiť chuť bobuľovín, citrusov a sladkého ovocia.
Farma Kachipapa je hrdá na svojich 40 hektárov kávovníkov, z ktorých každý rok zberajú najkvalitnejšie kávové bobule. Okrem nich sa tu rozkladá aj 20 hektárov mladých kávovníkov, ktoré sú sľubom budúcej úrody. Vďaka rozsiahlemu zavlažovaciemu systému má každý strom dostatok vody aj v obdobiach, kedy príroda neposkytuje zrážky.
Klimatické podmienky regiónu Serenje sú ako stvorené pre pestovanie kávy – vlhké obdobie sa strieda s suchou sezónou, pričom farmári dokonale poznajú, ako sa prispôsobiť jednotlivým fázam roku, aby ich úroda bola vždy na najvyššej úrovni.
Ekológia a udržateľnosť sú na farme Kachipapa kľúčové. Praktiky ako mulčovanie z prírodných zdrojov, nielenže pomáhajú udržiavať vlhkosť pôdy, ale aj zabezpečujú, že kávové kríky dostávajú všetky potrebné živiny. Táto premyslená symbióza s prírodou sa odráža aj na výslednej chuti kávy – bohatej, čistej a nezameniteľnej.

Chuťové tóny kávy
Sladké
Horké
Ovocné
Mletie

Nemletá (celé zrná), Mletá espresso, Mletá filtrovaná, Mletá moka, Mletá zalievaná

Váha balenia

200g, 1000g

Lenka Keseg
Lenka Keseg
11 Jún 2023
Skvelý prístup, rýchle dodanie, špičková chuť kávy. Veľká spokojnosť! 👍🙂
Ján Košman
Ján Košman
17 Január 2023
Tu maju dlhodobo asi najlepsiu kavu. Skoda len, ze zrusili prevadzku v Auparku. Nasa naj kava je Carnevale.
Martin C
Martin C
15 Jún 2022
Professional attitude, knowledgeable staff and high quality of products. I'd recommend this place to anyone looking for a decent coffee place as well as buy various accessories.
Juraj Števánka
Juraj Števánka
22 Február 2022
Vynikajuca kava, kupujem u nich pravidelne
Peter Volek
Peter Volek
4 November 2021
pekný priestor, kvalitné kávostroje, výborná káva, komunikatívni majitelia - odporúčam 👌😉
Dominika Vadrnova
Dominika Vadrnova
21 Január 2021
Veľká spokojnosť čo sa týka priam všetkého. Vynikajúca káva, personál, ochota, poradenie a ešte top kvalitné kávovary. Jeden z kávovarov máme doma a je to topka. A čo sa týka kávy, tak nemá konkurencie. Ďakujeme ❤️
Tomas Poledna
Tomas Poledna
14 December 2020
High quality staff and advices, coffee fanatics
image 20240501 193008 489
Využite ponuku na kávy mesiaca

20% zľava

Akcia platí len do konca mája.

Narcisová-káva
casa del caffe logo

POMÁHAJTE S NAMI

Kúpou špeciálnej edície – NARCISOVÁ KÁVA – pomôžete onkologickým pacientom. Pretože celý výťažok z predaja venujeme Lige proti rakovine

Napíšte nám...