Francis Francis X1 TRIO

Francis Francis X1 TRIO

Cena od 498.00

Plnefunkčný malý kávovar s jednoduchou obsluhou na čelnej strane. Určený na použitie mletej kávy a kapsulí E.S.E.
Vymazať
Máte otázky alebo si nie ste istý, či Francis Francis X1 TRIO je ten správny typ kávovaru pre vás?
Máte otázky alebo si nie ste istý, či Francis Francis X1 TRIO je ten správny typ kávovaru pre vás?
Máte otázky alebo si nie ste istý, či Francis Francis X1 TRIO je ten správny typ kávovaru pre vás?

Popis

Dizajnový retro kávovar z dielne talianskeho dizajnéra Luca Trazzi. Okrem vzhľadu upúta funkčnosťou a jednoduchým ovládaním na čelnej strane kávovaru. Utiahnutím páky si viete navoliť typ pripravovanej kávy (ristretto, espresso alebo caffe lungo). Kávovar je určený na mletú alebo porciovanú kávu (E.S.E. kapsule  – Easy Serving Espresso).
Pozoruhodný, ale čistý dizajn renomovaného talianskeho architekta Luca Trazziho priťahuje aj pohľady časopisov o dizajne. Tento model nájdete častokrát na stránkach časopisov o architektúre a bývaní.

Technické parametre

Telo a rám kávovaru
Lakovaná povrchová úprava.

Čerpadlo
Tlak čerpadla 18 Bar.

Bojler
Mosadzný bojler s výhrevným telesom 1050 W.

Zdroj vody
Zásobník na vodu s objemom 1,2 l.

E.S.E. Technológia
Easy serving espresso – jednotlivé dávky kávy sú presované do papierového filtra.

Čerpadlo
Vibračné čerpadlo.

Príslušenstvo
Tamper
Odmerka
Kefka na čistenie na hlavy

Rozmery
Šírka: 323 mm
Hĺbka: 271 mm
Výška: 265m

Hmotnosť
8,4 kg

Príkon
1050 W

Ďalšie informácie

Hmotnosť 8.4 kg
Rozmery 323 × 271 × 265 mm
Farba

Červená, Čierna, Krémová

Značka

Francis Francis

Zdroj vody

Zásobník

Čerpadlo

Vibračné

Čistenie a údržba

Pravidelná a dôkladná starostlivosť je veľmi dôležitá pre výkon, životnosť a bezpečnosť vášho prístroja. Pozor! Vždy vypnite stroj (vypínač v spodnej polohe), odpojte napájací kábel a pred čistením nechajte stroj vychladnúť na izbovú teplotu (najmenej 30 minút).
Všeobecné čistenie
Denné čistenie:
Portafilter, filtre, nádržka na vodu, odkvapkávacia miska, odkvapkávacia doska odkvapkávacej misky, odmerná lyžica a tamper vyžaduje čistenie každý deň. Čistite teplou vodou alebo čistiacim prostriedkom vhodným pre prístroje spracuvajúce potraviny. Upozorňujeme, že portafiltre, odkvapkávacia miska a nádržka na vodu nie sú vhodné do umývačku riadu. Očistite sprchovú zástenu a tesnenie skupiny v spodnej časti a odstráňte viditeľné usadeniny bez demontáže častí.
Čistenie podľa potreby:
Po každom použití vyčistite ventil pary a horúcej vody. Vyčistite telo, keď je stroj vypnutý a studený. V závislosti od použitia obnovujte vodu z kotla každé 2 – 3 týždne stlačením vypínača čerpadla a extrahovanie asi 0,8 l horúcej vody z trysky na horúcu vodu. Na čistenie používajte mäkkú vlhkú handričku. Nikdy nepoužívajte abrazívne alebo chlórové čistiace prostriedky! Odkvapkávač pravidelne vyprázdňujte a nečakajte, kým nebude plný.
Čistenie varnej časti
Čistiaci prostriedok na varné časti (vo forme prášku alebo tabliet) je k dispozícii u špecializovaného predajcu. S týmto čistiacim prostriedkom  môžete veľmi ľahko vyčistiť a odmastiť varné časti prístroja. Čistenie sa vykonáva pomocou slepého filtra, ktorý je súčasťou balenia. Čistenie tabletami je možné vykonať po cca. 90 – 150 šálkach kávy.
Pri čistení varných častí postupujte podľa návodu na použitie!

Odvápnenie a spätný oplach

Odvápnenie (dekalcifikácia)
K správnej a dlhodobej funkcii kávovaru je potrebné vedieť, akú vodu k príprave kávy používame. Vždy je vhodné používať vodu upravenú, teda zbavenú látok, ktoré spôsobujú usadzovaniu vodného kameňa. Je vhodné používať zmäkčovač vody či aspoň domácu filtračnú kanvicu. Nielen, že ľahko zmäkčí vodu, ale zbaví jej aj minerálov a nečistôt, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na vnútorné časti kávovaru. Ak neviete, akú máte vodu, ľahké vodítko je napr. rýchlovarná kanvica a jej špirála či platňa, či sa na nej usadzuje vodný kameň. Prípadne je možné zaobstarať v špecializovaných predajniach testovacie papieriky na zisťovanie tvrdosti vody. Každopádne odporúčame vodu upravovať.

Odvápnenia je závislé práve na usadzovaní vodného kameňa. Ak vieme, že voda, ktorú používame, problém s vodným kameňom nemá, je vhodné odvápnenie vykonávať zhruba 2 krát za rok. Čím viac je voda problematická (tvrdá), tým častejšie je nutné kávovar odvápňovať. Usadzovaniu vodného kameňa (zavápnenie kávovar) výrazne ovplyvňuje jeho funkciu, napr. Nahrievanie, zmenšuje sa objem bojlera, prípadne sa môže upchať, zanášať ventily atď. Oprava je potom nákladná a nerieši sa v rámci záruky.

K odvápnenie používame len prostriedky na to určené, nie sú agresívne voči gumovým tesneniam a ďalším dielom kávovaru (prípadným hliníkovým častiam kávovaru) a neovplyvňujú následne chuť kávy. Nepoužívajte teda ocot či kyselinou citrónovou a pod.

Spätný oplach (backflush)
Odporúčame pravidelne vykonávať spätný oplach kávovaru pre zachovanie správnej funkcie kávovaru a neovplyvnené chuti kávy od kávových usadenín. Čím častejšie sa spätný oplach vykonáva, tým lepšie. Odporúčame vykonávať oplach aspoň 1x týždenne.

Spätný oplach vykonávame pomocou detergentu a slepej misky alebo dvojporcovej misky a gumovej záslepky.

 

Mlynčeky ku kávovarom

Napíšte nám...