ECM Technika V Profi PID

2359,00 s DPH

Nerezový kávovar s nadčasovým dizajnom v kvalitnom prevedení. Profesionálny kávovar, s ktorým si doma vytvoríte útulnú kaviareň.

Dostupné na objednávku

zrnko kávyAko registrovaný zákazník môžete získať 235 zrniek v hodnote 23,50
Hmotnosť 28,00000000 kg
Rozmery 302 × 447 × 399 mm
Značka

ECM

Bojler

Výmeník HX

Čerpadlo

Rotačné

Zdroj vody

Pripojenie na vodu, Zásobník

Hmotnosť

28 kg

Hlava

E61

Elegantný dizajn a tichý, vysokokvalitný kávovar s PID profesionálnou technikou. Elegancia a kvalita sú popredné atribúty modelu ECM Technika V Profi PID. Výrobcovia dbajú na výber komponentov. Do popredia kladú kvalitu pred kvantitou.
ECM Technika V profi PID je model s profesionálnymi komponentami: výmenníkový systém (Heat Exchanger system), rýchlo-otvárateľné ventily horúca voda / para, profesionálne rotačné čerpadlo a patentovaná ECM hlava E61. K tepelnej stabilite prispieva veľkokapacitný nerezový bojler s PID reguláciou teploty. Telo kávovaru je vyrobené z leštenej ocele.
ECM má dlhoročné skúsenosti o odborné znalosti vo výrobe kávovarov a mlynčekov do kávovarov. Spojenie citu pre detail a kvality zaručuje dlhú životnosť prístroja a spokojnosť užívateľa.

Technické parametre

Telo a rám kávovaru
Všetko je z nerezu.

Hlava kávovaru
Patentovaná ECM hlava E61.

Bojler
Kávovar má systém nerezového tepelného výmenníka (tzv. Heat exchanger) s objemom 2,1 l.

Odpadová nádobka
Odnímateľná nerezová nádobka.

Nerezové rameno na paru a na horúcu vodu
Rameno na paru je navrhnuté tak, aby nebolo horúce. Horúca je len koncová tryska. Mlieko sa tak nepripeká a čistenie je jednoduchšie. Para je účinnejšia, pretože nedochádza k stratám tepla do okolia ramena na paru. Koncová tryska s dvomi vývodmi je navrhnutá tak, aby sa mlieko napeňovalo čo najlepšie.

Zdroj vody
Plastový zásobník na vodu s objemom 3 l. Jednoduchý prístup k zásobníku cez odnímateľnú tácku na nahrievanie šálok. Možnosť prepnutia na priame napojenie na vodu.

Manometer
Jeden samostatný manometer pre tlak čerpadla a druhý samostatný manometer pre tlak v bojleri.

Čerpadlo
Veľmi tiché rotačné čerpadlo.

Rozmery
Šírka: 325 mm
Hĺbka: 475 mm
Výška: 390 mm

Hmotnosť
28 kg

Príkon
1400 W

Príslušenstvo
Ergonomická pochrómovaná mosadzná páka s jednovýpustkou
Ergonomická pochrómovaná mosadzná páka s dvouvýpustkou
Slepý filter
Filter 1-šalkový
Filter 2-šalkový
Kefka na čistenie hlavy
Návod na použitie
1/8 „- 3/8“ hadica pre pripojenie na vodovod

Recenzie

Zatiaľ nebolo hodnotené.

Tento produkt môžu hodnotiť len prihlásení používatelia, ktorí si ho v minulosti zakúpili.

Pravidelná a dôkladná starostlivosť je veľmi dôležitá pre výkon, životnosť a bezpečnosť vášho prístroja. Pozor! Vždy vypnite stroj (vypínač v spodnej polohe), odpojte napájací kábel a pred čistením nechajte stroj vychladnúť na izbovú teplotu (najmenej 30 minút).

Všeobecné čistenie

Denné čistenie:

Portafilter, filtre, nádržka na vodu, odkvapkávacia miska, odkvapkávacia doska odkvapkávacej misky, odmerná lyžica a tamper vyžaduje čistenie každý deň. Čistite teplou vodou alebo čistiacim prostriedkom vhodným pre prístroje spracuvajúce potraviny. Upozorňujeme, že portafiltre, odkvapkávacia miska a nádržka na vodu nie sú vhodné do umývačku riadu. Očistite sprchovú zástenu a tesnenie skupiny v spodnej časti a odstráňte viditeľné usadeniny bez demontáže častí.

Čistenie podľa potreby:

Po každom použití vyčistite ventil pary a horúcej vody. Vyčistite telo, keď je stroj vypnutý a studený. V závislosti od použitia obnovujte vodu z kotla každé 2 – 3 týždne stlačením vypínača čerpadla a extrahovanie asi 0,8 l horúcej vody z trysky na horúcu vodu. Na čistenie používajte mäkkú vlhkú handričku. Nikdy nepoužívajte abrazívne alebo chlórové čistiace prostriedky! Odkvapkávač pravidelne vyprázdňujte a nečakajte, kým nebude plný.

Čistenie varnej časti

Čistiaci prostriedok na varné časti (vo forme prášku alebo tabliet) je k dispozícii u špecializovaného predajcu. S týmto čistiacim prostriedkom  môžete veľmi ľahko vyčistiť a odmastiť varné časti prístroja. Čistenie sa vykonáva pomocou slepého filtra, ktorý je súčasťou balenia. Čistenie tabletami je možné vykonať po cca. 90 – 150 šálkach kávy.

Pri čistení varných častí postupujte podľa návodu na použitie!

Odvápnenie a spätný oplach

Odvápnenie (dekalcifikácia)

K správnej a dlhodobej funkcii kávovaru je potrebné vedieť, akú vodu k príprave kávy používame. Vždy je vhodné používať vodu upravenú, teda zbavenú látok, ktoré spôsobujú usadzovaniu vodného kameňa. Je vhodné používať zmäkčovač vody či aspoň domácu filtračnú kanvicu. Nielen, že ľahko zmäkčí vodu, ale zbaví jej aj minerálov a nečistôt, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na vnútorné časti kávovaru. Ak neviete, akú máte vodu, ľahké vodítko je napr. rýchlovarná kanvica a jej špirála či platňa, či sa na nej usadzuje vodný kameň. Prípadne je možné zaobstarať v špecializovaných predajniach testovacie papieriky na zisťovanie tvrdosti vody. Každopádne odporúčame vodu upravovať.

Odvápnenia je závislé práve na usadzovaní vodného kameňa. Ak vieme, že voda, ktorú používame, problém s vodným kameňom nemá, je vhodné odvápnenie vykonávať zhruba 2 krát za rok. Čím viac je voda problematická (tvrdá), tým častejšie je nutné kávovar odvápňovať. Usadzovaniu vodného kameňa (zavápnenie kávovar) výrazne ovplyvňuje jeho funkciu, napr. Nahrievanie, zmenšuje sa objem bojlera, prípadne sa môže upchať, zanášať ventily atď. Oprava je potom nákladná a nerieši sa v rámci záruky.

K odvápnenie používame len prostriedky na to určené, nie sú agresívne voči gumovým tesneniam a ďalším dielom kávovaru (prípadným hliníkovým častiam kávovaru) a neovplyvňujú následne chuť kávy. Nepoužívajte teda ocot či kyselinou citrónovou a pod.

Spätný oplach (backflush)

Odporúčame pravidelne vykonávať spätný oplach kávovaru pre zachovanie správnej funkcie kávovaru a neovplyvnené chuti kávy od kávových usadenín. Čím častejšie sa spätný oplach vykonáva, tým lepšie. Odporúčame vykonávať oplach aspoň 1x týždenne.

Spätný oplach vykonávame pomocou detergentu a slepej misky alebo dvojporcovej misky a gumovej záslepky.

Lenka Keseg
Lenka Keseg
11 Jún 2023
Skvelý prístup, rýchle dodanie, špičková chuť kávy. Veľká spokojnosť! 👍🙂
Ján Košman
Ján Košman
17 Január 2023
Tu maju dlhodobo asi najlepsiu kavu. Skoda len, ze zrusili prevadzku v Auparku. Nasa naj kava je Carnevale.
Martin C
Martin C
15 Jún 2022
Professional attitude, knowledgeable staff and high quality of products. I'd recommend this place to anyone looking for a decent coffee place as well as buy various accessories.
Juraj Števánka
Juraj Števánka
22 Február 2022
Vynikajuca kava, kupujem u nich pravidelne
Peter Volek
Peter Volek
4 November 2021
pekný priestor, kvalitné kávostroje, výborná káva, komunikatívni majitelia - odporúčam 👌😉
Dominika Vadrnova
Dominika Vadrnova
21 Január 2021
Veľká spokojnosť čo sa týka priam všetkého. Vynikajúca káva, personál, ochota, poradenie a ešte top kvalitné kávovary. Jeden z kávovarov máme doma a je to topka. A čo sa týka kávy, tak nemá konkurencie. Ďakujeme ❤️
Tomas Poledna
Tomas Poledna
14 December 2020
High quality staff and advices, coffee fanatics
news
Využite ponuku na kávy mesiaca

20% zľava

Akcia platí len do konca marca.

Napíšte nám...