Bezzera HOBBY NEU Nerez

Bezzera HOBBY NEU Nerez

659.00 s DPH

Malý jednokruhový kávovar s trojcestným elektromagnetickým ventilom. Komerčný kávovar vhodný do domácností.
Máte otázky alebo si nie ste istý, či Bezzera HOBBY NEU Nerez je ten správny typ kávovaru pre vás?
Máte otázky alebo si nie ste istý, či Bezzera HOBBY NEU Nerez je ten správny typ kávovaru pre vás?
Máte otázky alebo si nie ste istý, či Bezzera HOBBY NEU Nerez je ten správny typ kávovaru pre vás?

Popis

Novinka z dielne Bezzera  HOBBY NEU je prvotriedny malý jednokruhový kávovar s trojcestným elektromagnetickým ventilom. Poloautomatický espresso kávovar s prekvapivým výkonom. Výborný stroj na prípravu kvalitných kávových nápojov v domácnosti.
Bezzera New Hobby je kompaktný poloautomatický kávovar na espresso vybavený pôsobivou parnou energiou, 3-cestným elektromagnetickým ventilom a pôsobivým 3-litrovým zásobníkom vody. Minimalistický dizajn s neuveriteľnou parnou silou.

Technické parametre

Telo kávovaru
Všetko je z nerezu (AISI 304)

Hlava kávovaru 
Profesionálna hlava kávovaru BZ .

Bojler
Jeden bojler s objemom 0,25 l.

N3-cestný elektromagnetický ventil
3-cestný elektromagnetický ventil New Hobby, ktorý po uvarení uvoľňuje tlak a odvádza prebytočnú vodu do odkvapávacej misky.

Čerpadlo
Vibračné čerpadlo.

Parná sila
Najlepšou vlastnosťou modelu New Hobby je pôsobivá parná sila. Prepnite parný spínač a keď sa kontrolka pripravenosti rozsvieti nazeleno, pripravte sa na prudký prúd pary.

Zdroj vody
Zásobník na vodu s objemom 3,0 l  a viditeľným indikátorom úrovne vody.

Rozmery
Šírka: 220 mm
Hĺbka: 2500 mm
Výška: 350 mm

Hmotnosť
10,0 kg

Príkon
1 100 W

Príslušenstvo
Ergonimická páka s jednovýpustkou
Kovový tamper
Odmerka na kávu
Slepé sitko
Kefka na čistenie hlavy
Návod na použitie

Ďalšie informácie

Hmotnosť 10.0 kg
Rozmery 220 × 250 × 350 mm
Bojler

1 bojler

Čerpadlo

Vibračné

Hlava

BZ

Zdroj vody

Zásobník

Značka

Bezzera

Čistenie a údržba

Pravidelná a dôkladná starostlivosť je veľmi dôležitá pre výkon, životnosť a bezpečnosť vášho prístroja. Pozor! Vždy vypnite stroj (vypínač v spodnej polohe), odpojte napájací kábel a pred čistením nechajte stroj vychladnúť na izbovú teplotu (najmenej 30 minút).
Všeobecné čistenie
Denné čistenie:
Portafilter, filtre, nádržka na vodu, odkvapkávacia miska, odkvapkávacia doska odkvapkávacej misky, odmerná lyžica a tamper vyžaduje čistenie každý deň. Čistite teplou vodou alebo čistiacim prostriedkom vhodným pre prístroje spracuvajúce potraviny. Upozorňujeme, že portafiltre, odkvapkávacia miska a nádržka na vodu nie sú vhodné do umývačku riadu. Očistite sprchovú zástenu a tesnenie skupiny v spodnej časti a odstráňte viditeľné usadeniny bez demontáže častí.
Čistenie podľa potreby:
Po každom použití vyčistite ventil pary a horúcej vody. Vyčistite telo, keď je stroj vypnutý a studený. V závislosti od použitia obnovujte vodu z kotla každé 2 – 3 týždne stlačením vypínača čerpadla a extrahovanie asi 0,8 l horúcej vody z trysky na horúcu vodu. Na čistenie používajte mäkkú vlhkú handričku. Nikdy nepoužívajte abrazívne alebo chlórové čistiace prostriedky! Odkvapkávač pravidelne vyprázdňujte a nečakajte, kým nebude plný.
Čistenie varnej časti
Čistiaci prostriedok na varné časti (vo forme prášku alebo tabliet) je k dispozícii u špecializovaného predajcu. S týmto čistiacim prostriedkom  môžete veľmi ľahko vyčistiť a odmastiť varné časti prístroja. Čistenie sa vykonáva pomocou slepého filtra, ktorý je súčasťou balenia. Čistenie tabletami je možné vykonať po cca. 90 – 150 šálkach kávy.
Pri čistení varných častí postupujte podľa návodu na použitie!

Odvápnenie a spätný oplach

Odvápnenie (dekalcifikácia)
K správnej a dlhodobej funkcii kávovaru je potrebné vedieť, akú vodu k príprave kávy používame. Vždy je vhodné používať vodu upravenú, teda zbavenú látok, ktoré spôsobujú usadzovaniu vodného kameňa. Je vhodné používať zmäkčovač vody či aspoň domácu filtračnú kanvicu. Nielen, že ľahko zmäkčí vodu, ale zbaví jej aj minerálov a nečistôt, ktoré by mohli mať nepriaznivý vplyv na vnútorné časti kávovaru. Ak neviete, akú máte vodu, ľahké vodítko je napr. rýchlovarná kanvica a jej špirála či platňa, či sa na nej usadzuje vodný kameň. Prípadne je možné zaobstarať v špecializovaných predajniach testovacie papieriky na zisťovanie tvrdosti vody. Každopádne odporúčame vodu upravovať.

Odvápnenia je závislé práve na usadzovaní vodného kameňa. Ak vieme, že voda, ktorú používame, problém s vodným kameňom nemá, je vhodné odvápnenie vykonávať zhruba 2 krát za rok. Čím viac je voda problematická (tvrdá), tým častejšie je nutné kávovar odvápňovať. Usadzovaniu vodného kameňa (zavápnenie kávovar) výrazne ovplyvňuje jeho funkciu, napr. Nahrievanie, zmenšuje sa objem bojlera, prípadne sa môže upchať, zanášať ventily atď. Oprava je potom nákladná a nerieši sa v rámci záruky.

K odvápnenie používame len prostriedky na to určené, nie sú agresívne voči gumovým tesneniam a ďalším dielom kávovaru (prípadným hliníkovým častiam kávovaru) a neovplyvňujú následne chuť kávy. Nepoužívajte teda ocot či kyselinou citrónovou a pod.

Spätný oplach (backflush)
Odporúčame pravidelne vykonávať spätný oplach kávovaru pre zachovanie správnej funkcie kávovaru a neovplyvnené chuti kávy od kávových usadenín. Čím častejšie sa spätný oplach vykonáva, tým lepšie. Odporúčame vykonávať oplach aspoň 1x týždenne.

Spätný oplach vykonávame pomocou detergentu a slepej misky alebo dvojporcovej misky a gumovej záslepky.

 

Mlynčeky ku kávovarom

Napíšte nám...